SPOTKANIA INFORMACYJNE Z ZAKRESU EKSPORTU DLA PRZEDSIĘBIORCÓW MŚP Z REGIONU ŁÓDZKIEGO!

Szanowni Państwo,

W imieniu Departamentu Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach informacyjnych z zakresu eksportu dla przedsiębiorców MŚP z regionu łódzkiego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Terminy i tematy spotkań informacyjnych:

1) 16.12.2019 r.         “Skuteczna strategia eksportowa przedsiębiorstwa.” 

2) 17.12.2019 r.          “Źródła finansowania działalności eksportowej, z uwzględnieniem funduszy unijnych na lata 2014-2020.” 

3) 18.12.2019 r.          “Warunki wejścia na wybrane rynki zagraniczne oraz prawidłowe zawieranie transakcji handlowych, różnice kulturowe.”

 

Spotkania odbędą się w Skyhub, przy ul. Piotrkowskiej 148/150 w Łodzi.

Spotkania informacyjne mają na celu podniesienie wiedzy i praktycznych umiejętności przedsiębiorców sektora MŚP z zakresu działalności eksportowej, od momentu badania potencjalnych rynków zagranicznych do momentu podpisania kontraktu handlowego i jego zabezpieczenia.

Spotkania będą prowadzone przez mec. Beatę Witkowską i Zbigniewa Popowskiego.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt:

Zespół

Eurofinance Training Sp. z o.o.
tel.: 22 830 13 40;  tel. kom.: 609 124 124
e-mail: szkolenia@efszkolenia.pl;

http://www.efszkolenia.pl

 

 

 

MIĘDZYNARODOWE TARGI MIMS AUTOMECHANIKA 2019 – MOSKWA

Pod koniec sierpnia Przedstawiciele naszej firmy uczestniczyli w targach MIMS Automechanika w Moskwie. Przeprowadziliśmy rozmowy z polskimi Wystawcami z branży automotiv. Przedstawiliśmy naszą ofertę, która obejmuje pełną usługę wprowadzenia produktów na rynki Unii Celnej oraz Ukrainy. Duża ilość polskich wystawców przyczyniła się do poszerzenia grona potencjalnych kontrahentów o nowe kontakty. Odwiedziliśmy również stoiska naszych stałych partnerów. Z dumą możemy powiedzieć, że świetnie sobie radzą na rynkach wschodnich, prezentując swoje produkty oraz możliwości.

 

INFORMACJA DOTYCZĄCA DOKUMENTÓW WYDAWANYCH NA TERENI UNII CELNEJ

Decyzją Ministerstwa Przemysłu i Handlu Federacji Rosyjskiej z dn. 13.11.2018 r. jednostki certyfikacyjne zostały pozbawione prawa wydawania tzw. „listów odmownych”.

Obecnie procedura wygląda następująco: należy wypełnić wniosek o certyfikację produkcji, który zostaje złożony w odpowiednim urzędzie, gdzie odbywa się jego weryfikacja. Na tej podstawie, właściwe władze wydają decyzję o odmowie przeprowadzenia obowiązkowej certyfikacji produkcji na zgodność z Regulaminami Technicznymi Unii Celnej.

Fundacja Łódzki Inkubator Innowacji i Eksportu, opierając się na swoim doświadczeniu, chętnie przeprowadzi Państwa przez te procedury i pomoże w uzyskaniu odpowiednich dokumentów.

 

 

MOSBUILD 2019 – MOSKWA

Tradycyjnie na początku kwietnia, przedstawiciele naszej firmy, uczestniczyli w targach MOSBUILD 2019 w Moskwie.

Targi Mosbuild to kontakt z najważniejszymi firmami z branży budowlanej. Spotkaliśmy się z wieloma potencjalnymi klientami oraz przeprowadziliśmy szereg rozmów z głównymi przedstawicielami z branży. ?

 

 

 

 

Warto, czy nie warto eksportować?

Decyzja o rozpoczęciu działalności eksportowej przez przedsiębiorstwo i wejściu
na nowy, nieznany rynek, nie może być działaniem przypadkowym.
Duże otoczenie konkurencyjne, bariery wejścia, zróżnicowanie preferencji zakupowych klientów – to tylko część trudności, jakie identyfikują polskie przedsiębiorstwa, dystrybuujące swoje produkty na Wschód.

Jednak bliska współpraca z państwami Unii Celnej, nie zawsze musi oznaczać szereg

komplikacji i  problemów formalnych.

Świadczyć mogą o tym następujące zalety działalności:

 • Zdobycie nowych rynków zbytu – poprawia rentowność firmy oraz sprzyja optymalizacji jednostkowych kosztów produkcji, na skutek rozłożenia
  się kosztów stałych na większą ilość produkcji.
 • Poznanie preferencji różnych grup konsumentów – jego potrzeb, wymogów jakościowych, obowiązujących trendów, itp. Umożliwia to szybką reakcję
  i dostosowanie się do zachodzących zmian.
 • Poprawa wizerunku przedsiębiorstwa – stanowi ona wartość dodaną każdej firmy oraz nośnik działań, tzw. marketingu szeptanego.
 • Zmniejszenie ryzyka spadku sprzedaży – posiadając oddane grona odbiorców funkcjonujące w odmiennych warunkach rynkowych, firma ma zapewnioną płynność finansową, nawet w sytuacji wystąpienia tzw. krachu.
 • Potencjał przedłużenia cyklu życia produktu – wejście nowy rynek oznacza dodatkowe źródło zbytu, zwłaszcza dla produktów, których popyt na rynku rodzimym osłabł.

Ekspansja firmy na rynki zagraniczne zawsze wiąże się z dużą niepewnością.
Jednak odpowiednie przygotowanie się do podjęcia tej strategicznej decyzji może
w znacznym stopniu zmniejszyć ryzyko nieprzyjęcia się asortymentu firmy na „obcym” rynku.

 

Drogi Kliencie!

Planujesz przedsięwziąć takie kroki? Myślisz o rozpoczęciu działalności eksportowej? Fundacja Łódzki Inkubator Innowacji i Eksportu pomoże Ci w nawiązaniu owocnej współpracy z zagranicznymi partnerami biznesowymi.

Skontaktuj się z nami!

 

 

Targi i wyjazdy na rynki wschodnie – organizacja doradztwo pomoc Łódź

 

Program konferencji i warsztatów, przeprowadzanych w ramach „Upakovki 2019”

Szanowni Państwo,

w imieniu organizatorów – firmy „Messe Dusseldorf” pragniemy serdecznie zachęcić wszystkich zainteresowanych, do wzięcia udziału w bezpłatnym programie biznesowym, realizowanym w ramach 28 edycji Międzynarodowych Targów Opakowaniowych – Upakovka 2019!

Jak co roku, w trakcie czterech dni targów, na terenie centrum wystawienniczego Expocentre działać będzie strefa biznesowa INNOVATION PARC. Jest ona dedykowana wszystkich uczestnikom – tj. wystawcom, zwiedzającym i osobom pośredniczącym. W trakcie prowadzonych wystąpień, eksperci w dziedzinie opakowań oraz  przetwórstwa tworzyw sztucznych, będą mogli podzielić się swoimi spostrzeżeniami, dotyczącymi najnowszych światowych trendów ww. branży.

 

Poruszana tematyka dotyczyć będzie m.in. aktualnych zagadnień, takich jak recykling odpadów opakowaniowych, etykietowanie i pakowanie produktów, a także innych trendów w zakresie opakowań i technologii produkcyjnych. Ciekawe konferencje i wystąpienia pozwolą uczestnikom poznać narzędzia skutecznej sprzedaży i promocji biznesowej.

Dodatkowo, w 2019 r. organizatorzy, planują oddać do użytku aż dwie strefy biznesowe. Takie rozwiązanie umożliwi zaplanowanie jeszcze większej ilości warsztatów oraz wystąpień, dotyczących aktualnych problemów rynkowych.


Międzynarodowe Targi Branży Spożywczej – „Prodexpo 2019″

Termin: 11.02. – 15.02.2019
Moskwa: Centrum wystawiennicze: EXPOCENTRE

Szanowni Państwo,

Zespół Fundacji Łódzki Inkubator Innowacji i Eksportu, zaprasza do udziału w jednym z najważniejszych wydarzeń branży spożywczej, targach żywności PRODEXPO 2019!

Targi Prodexpo – to międzynarodowe wydarzenie wystawiennicze, dedykowane przedsiębiorstwom sektora spożywczego.Są znakomitą platformą do nawiązania nowych kontaktów biznesowych, utrzymania dotychczasowych relacji i poznania najnowszych trendów branży spożywczej na arenie międzynarodowej. <<czytaj więcej>>PRODEXPO 2019

Oferujemy Państwu kompleksową obsługę, zarówno w roli zwiedzającego, jak i wystawcy. Nasz personel pomoże w organizacji kwestii administracyjnych, włącznie z opieką językową.

Do zobaczenia w Moskwie!

 

Wykaz targów i wydarzeń zagranicznych na rok 2019

Szanowni Państwo,
poniżej zamieszczamy kalendarz targów, organizowanych na terytorium Federacji Rosyjskiej w roku 2019!

Wszystkich zainteresowanych, w celu uzyskania szczegółowych informacji, serdecznie zachęcamy do kontaktu!

 

28 Międzynarodowe Targi Opakowaniowe „Upakovka 2019”

Termin: 29.01 – 01.02.2019
Moskwa: Centrum wystawiennicze: EXPOCENTRE


 

Szanowni Państwo,

w związku z kolejną edycją Międzynarodowych Targów opakowań tworzyw sztucznych „Upakovka 2019”,

pragniemy zaprosić wszystkich przedsiębiorców, pośredników oraz firmy o profilu produkcyjnym do uczestnictwa

w tym wyjątkowym wydarzeniu!

UPAKOVKA TO IDEALNA OKAZJA DO:

 • Zawarcia nowych kontaktów,
 • Organizacji spotkań biznesowych,
 • Naocznej obserwacji nowości i osiągnięć technicznych, konkurencji.

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem, tym bardziej dostrzegamy istotę organizacji imprez targowych, umożliwiających bezpośrednią interakcję z klientem. Oferujemy Państwu kompleksową obsługę, doradztwo oraz opiekę językową podczas wyjazdu. Nabyte doświadczenie gwarantuje Naszym Klientom pewność zagospodarowania powierzchni wystawienniczej oraz profesjonalną i kompleksową obsługę.

Zapewniamy wysoką jakość usług! Z nami, wejście na rynek wschodni, zarówno w roli zwiedzającego, jak i wystawcy, okaże się znacznie prostsze!

czytaj więcej >> UPAKOVKA 2019

 

 

INTERCHARM 2018 – MOSKWA/KIJÓW

Targi branży kosmetycznej były świetną okazją do przeprowadzenia bezpośrednich rozmów z obecnymi i potencjalnymi odbiorcami oraz wypromowaniu na tych rynkach jednego z naszych Klientów. Na wrześniowych targach w Kijowie, pomogliśmy w obsłudze językowej, gdzie nasz Klient mógł profesjonalnie zaprezentować swoje produkty oraz usługi. Targi kosmetyczne w Moskwie były równie interesujące, zaowocowały nowymi relacjami z partnerami biznesowymi oraz wypromowaniu marki. Cieszymy się z sukcesów naszego klienta i przygotowujemy się do następnych tego typu wydarzeń.

TARGI MIR DETSTVA 2018 – MOSKWA 25-28 września

We wrześniu nasza firma razem z Klientem z branży dziecięcej uczestniczyła w targach „MIR DETSTVA” w Moskwie. Jednym z głównych celów, była pełna organizacja uczestnictwa w targach oraz wsparcie w obsłudze logistycznej i językowej. Dużym sukcesem było zdobycie wielu nowych potencjalnych kontrahentów oraz duże zainteresowanie produktami Wystawcy. Targi okazały się doskonałą szansą na przeprowadzenie rozmów z głównymi przedstawicielami z branży, czy też wyśledzeniu najnowszych trendów branżowych. Czekamy na kolejne pomyślne wyjazdy, związane z uczestnictwem w imprezach targowych.

TARGI INTERBUD 2018 – ŁÓDŹ

Dnia 23.02.2018 wzięliśmy udział w targach INTERBUD w Łodzi. Odbyliśmy szereg spotkań z firmami zainteresowanymi zatrudnieniem obcokrajowców.

Mamy nadzieję, że zdobyte kontakty pozwolą nam rozwinąć działalność w zakresie pomocy w zatrudnianiu pracowników z zagranicy.

TARGI REMADAYS 2018 – WARSZAWA

W dniu 28.02.2018 wzięliśmy udział w targach REMADAYS w Warszawie. Odbyliśmy szereg spotkań z kontrahentami zainteresowanymi współpracą w zakresie wejścia na rynki rosyjskojęzyczne oraz certyfikacji produkcji.

Zdobyliśmy szereg kontaktów oraz zapoznaliśmy się z najnowszymi trendami z branży reklamowej i poligraficznej. Stałe poszerzanie wiedzy z różnych dziedzin to jedna z ważniejszych zasad, którymi kierujemy się w naszej pracy.

TARGI UPAKOVKA 2017 – MOSKWA

W dniach 24–27 stycznia wraz z jednym z naszych klientów, firmą LYNX, uczestniczyliśmy w targach UPAKOVKA 2017 w Moskwie. Po raz kolejny upewniliśmy się, że wyjazd na targi to najlepsza okazja do zapoznania się z trendami panującymi na rynku oraz nawiązania licznych kontaktów biznesowych. Maszyny polskiego producenta, jak zwykle wzbudziły duże zainteresowanie zwiedzających, które przełożyło się na stworzenie bazy kilkudziesięciu potencjalnych klientów. Jesteśmy przekonani, że nasza wizyta w Moskwie zaowocuje w przyszłości, a firma LYNX już przygotowuje się do udziału w kolejnych rosyjskich imprezach targowych.

XXXIII SEMINARIUM: SYSTEM OCENY ZGODNOŚCI WYROBÓW ELEKTRONICZNYCH I ELEKTROTECHNICZNYCH

W dniu 2 czerwca 2016 r. w Zegrzu k/Warszawy odbyło się XXXIII seminarium poświęcone tematyce wyrobów elektronicznych i elektrotechnicznych. Organizatorami byli: Biuro Zarządzania Jakością, Środowiskiem i BHP, ELTEST M. Jewtuch sp.j. oraz Polskie Stowarzyszenie na rzecz Badań Technicznych i Atestacji TEST-Q.

Bez wyrobów elektronicznych i elektrotechnicznych obecnie trudno wyobrazić sobie życie codzienne. Wyroby te każdego dnia zmieniają oblicze cywilizacji, wpływając na poprawę komfortu życia. Jednak bez zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa mogą nam one zagrażać. Głównym celem XXXIII seminarium z zakresu systemów elektronicznych i elektrotechnicznych było przedstawienie, jakie czynności należy podjąć, by używane przez nasz sprzęty były w zupełności bezpieczne oraz dopuszczone do sprzedaży na terenie Polski jak i za granicą. Dzięki zaproszeniu przez Biuro Zarządzania Jakością, Środowiskiem i BHP, mieliśmy okazję omówić zasady certyfikacji produkcji na terenie Unii Celnej (Rosja-Białoruś-Kazachstan) oraz przedstawić naszą prezentację w tym zakresie.

WARSZTATY W RAMACH PROJEKTU „AKADEMIA HANDLU ZAGRANICZNEGO” – SGH W WARSZAWIE

Dnia 19 kwietnia 2016 Inkubator Innowacji i Eksportu reprezentowany przez Pana Tomasza Wróblewskiego miał zaszczyt gościć na warsztatach w ramach projektu „Akademia Handlu Zagranicznego” zorganizowanych we współpracy kół naukowych SKN Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych oraz SKN Stosunków ze Wschodem. W warsztatach o tematyce eksportu do Rosji i byłych krajów radzieckich, prowadzonych przez Inkubator, uczestniczyło 20 studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Uczestnicy podczas wykładu dowiedzieli się między innymi o możliwościach wsparcia finansowego w ramach eksportu, o zasadach prowadzenia biznesu w Rosji i wielu innych. W części praktycznej studenci mieli okazję przeprowadzić symulację działań eksportowych.

ŁÓDZKA IZBA PRZEMYSŁOWO-HANDLOWA

W dniu 15.04.2016 r. Prezes Fundacji Łódzki Inkubator Innowacji i Eksportu Pan Tomasz Wróblewski wygłosił przemówienie dla zainteresowanej grupy przedsiębiorców, zajmujących się eksportem na rynki wschodnie lub chcących rozpocząć działania w tym kierunku. W trakcie swojego wystąpienia poruszał takie kwestie jak: możliwości eksportu z uwzględnieniem embarga, różnice kulturowe, zasady prowadzenia korespondencji mailowej, zasady handlu z krajami byłego Związku Radzieckiego oraz formalności związane z certyfikacją towarów. Wystąpienie to spotkało się z pozytywnym odzewem. Uczestnicy zadawali pytania, w celu zgłębienia wiedzy związanej z eksportem na wschód.